Prekliaty ostrov

Prekliaty ostrov je film z roku 2010, jedná sa o mysteriózny thriller, ktorý bol natočený pod taktovkou Martina Scorseseho.  V hlavných úlohách sa objavili Leonrado DiCaprio a Mark Ruffalo. Príbeh sa odohráva v roku 1954, keď vyšetrovateľov Teddyho Danielsa (L. DiCaprio) a Chuckeho Auleho (M. Ruffalo) privádza na prekliaty ostrov Shutter pátracia akcia po šialenej vrahyni. Jej meno je Rachel Solando (Emily Mortimer), utiekla zo svojej väzenskej cely v psychiatrickej liečebni zatiaľ sa jej darí úspešne skrývať.

V Amerike sa stále ľudia nespamätali z následkov druhej svetovej vojny a taktiež krajina je neustále pod tlakom kvôli možnej hrozbe napadnutia zo strany sovietskeho zväzu. Detektív Daniels je dokonalým príkladom človeka postihnutého dobou, ktorý sa naviac ešte stále nespamätal zo smrti svojej manželky a stále ma v živej pamäti ešte hrôzy, ktoré zažil počas vojny. Keď dorazia obaja detektívi na ostrov, Teddy hneď vycíti, že na tomto ostrove nie je všetko v poriadku.

Má pochybnosti o praktikách miestnych psychiatrov, ktoré aplikujú na pacientov. A vedie dohady o tom, či vôbec sú v súlade s Hippokratovou prísahou. Na druhej strane je však psychické zdravie samotného vyšetrovateľa, ktoré je po mnohých traumatických zážitkoch v jeho živote dosť otrasené. Počas vyšetrovania sa ešte na ostrov aj priženie hurikán, ktorý len znásobí napätie medzi postavami.

Mohlo by vás zaujímať:


Tento záznam bol zaslaný Mysteriózne filmy na webe a označený , , , . Záložka je tu.

Similar posts

Komentáre sú uzavreté.